Wynajem podnośników koszowych

Tak, jak najbardziej można wynająć podnośnik koszowy do podawania paneli fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych na dach lub inną wysokość, gdzie mają być zamontowane. Użycie podnośnika w tym celu ułatwia transport i manewrowanie tymi często dużymi i ciężkimi elementami, co przekłada się na większe bezpieczeństwo oraz skrócenie czasu potrzebnego na ich montaż.

Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach związanych jakie oczywiście spełnia nasza firma:

 • Wybór odpowiedniego podnośnika który pozwoli na osiągnięcie wymaganej wysokości roboczej, zasięgu bocznego oraz posiada odpowiedni udźwig, aby uniknąć przeciążenia sprzętu.
 • Bezpieczeństwo nasi pracownicy obsługujący podnośnik posiadają wszelkie uprawnienia i doświadczenie w pracy na wysokości..
 • Stabilność – podczas pracy z podnośnikiem należy zadbać o jego stabilność.

Nasza firma nie praktykuje wypożyczenia podnośnika koszowego bez obsługi dla zachowania w pełni bezpieczeństwa ludzi jak i samego sprzętu.

Jednak formalnie istnieje taka możliwość wypożyczania podnośnik koszowy bez osoby obsługującej, jednak warto pamiętać, że w takiej sytuacji musimy zadbać o to, aby sprzęt był sterowany przez osobę z właściwymi kwalifikacjami.

Aby legalnie korzystać z wypożyczonego podnośnika koszowego, operator musi posiadać prawo jazdy kategorii C (dla samochodów ciężarowych o masie powyżej 3,5 tony). W przypadku podnośników koszowych o masie do 3,5 tony (rzadziej występujących), wystarczy mieć zwykłe prawo jazdy kategorii B. To jednak nie koniec wymagań. Dodatkowo, osoba obsługująca musi posiadać uprawnienia nadane przez Urząd Dozoru Technicznego w kategorii IP. Aby je zdobyć, trzeba zdać egzamin UDT, potwierdzający odpowiednie umiejętności. Autoryzacje na obsługę podnośników koszowych są wydawane na czas nieokreślony i są ważne na terenie całej Polski. Jeżeli więc firma oferująca wypożyczenie podnośników zatrudnia pracownika z takimi uprawnieniami, może zdecydować się na wypożyczenie podnośników koszowych bez dodatkowej obsługi.

Dane techniczne naszych podnośników do wynajmu

Prowadzimy wynajem podnośników koszowych w Łodzi i okolicznych miejscowościach – Andrespol, Rzgów, Pabianice, Konstantynów, Aleksandrów, Zgierz i innych.

 

Skorzystaj z oferty naszej firmy Podnośniki Zieliński posiadającej 26-letnie doświadczenie w branży. Wynajmując nasze podnośniki koszowe wynajmują Państwo także operatorów z ich bogatą praktyką zawodową. Fachowy operator, będąc na miejscu pracy, potrafi tak rozstawiać podnośnik, żeby jak najrzadziej go w trakcie pracy przestawiać. Dzięki czemu oszczędzany jest czas pracy wynajętego podnośnika, a co za tym idzie koszty wynajmu ponoszone przez Klienta.

Sequani S20 – Iveco

 • obrotowy kosz
 • niewielkie rozmiary przejazdowe – wjedzie do każdej łódzkiej bramy
 • BARDZO DUŻY ZASIĘG BOCZNY (duża oszczędność czasu pracy)

wymiary samochodu złożonego: 2,50 x 7,01 m (szer. x dł.)
wymiary samochodu rozstawionego: 3,50 x 7,01 m (szer. x dł.)
wysokość przejazdowa: 2,85 m
masa: do 3,5 t
wysokość robocza: 20,30 m
zasięg boczny: 11,50 m
udźwig: 200 kg

Socage Apache T23 – Nissan Cabstar

 • obrotowy kosz
 • niewielkie rozmiary przejazdowe – wjedzie do każdej łódzkiej bramy
 • pionowe podpory z tyłu

wymiary samochodu złożonego: 2,10 x 7,01 m (szer. x dł.)
wymiary samochodu rozstawionego: 3,02 x 7,01 m (szer. x dł.)
wysokość przejazdowa: 2,93 m
masa: do 3,5 t
wysokość robocza: 22,50 m
zasięg boczny: 10,00 m
udźwig: 200 kg

Bumar P-100 – Lublin

 • niewielkie rozmiary przejazdowe – wjedzie do każdej bramy
 • dzięki pionowym podporom nie potrzebuje dużo miejsca do rozstawienia

wymiary samochodu złożonego: 2,20 x 7,10 m (szer. x dł.)
wymiary samochodu rozstawionego: 2,20 x 7,10 m (szer. x dł.)
wysokość przejazdowa: 2,80 m
masa: do 3,5 t
wysokość robocza: 10 m
zasięg boczny: 5 m
udźwig: 200 kg

Każdy z tych podnośników ma trochę inne parametry pracy, dzięki czemu możemy wybrać dla Klienta podnośnik dostosowany do realizacji danego zadania. Z jednej strony kompaktowe rozmiary podnośników, a z drugiej duży zasięg ramion powodują, że nasze podnośniki są w stanie sprostać bardzo wymagającym oczekiwaniom naszych Klientów. Nasze zwyżki, jak się potocznie nazywa podnośniki, sięgną tam gdzie drabina lub duże podnośniki koszowe nie dadzą sobie rady.